تامین داروی بیماران هموفیلی تکلیفی قانونی است

دولت جدید وظیفه دارد که به رنج بیماران هموفیلی در جهت تامین دارو پایان بخشد و این یک تکلیف قانونی است که باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

معاون رییس جمهور این کشور در جمع خبرنگاران روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق را برادرانه و ممتاز دانست و تصریح کرد: روابط دو کشور ریشه در تاریخ، تمدن، فرهنگ و باورهای آسمانی دارد. رییس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و عراق رسالت مشترکی در پیش دارند، اظهار داشت: اگر دو کشور و دو ملت همه تو

احمد قویدل عضو کانون هموفیلی ایران در گفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران ضمن اظهار تاسف برای کمبود داروی بیماران هموفیلی در کشور گفت: با وجودی که یکی از کارخانه های تولید کننده داروی فاکتور 7 اعلام کرده که به مقدار کافی دارو تولید کرده تا جایی که می تواند نیاز دارویی بیماران هموفیلی را به طور کل برطرف سازد ولی همچنان این بیماران برای تهیه دارو با مشکل روبرو هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارت بهداشت وظیفه دارد که رنج بیماران هموفیلی را پایان بخشد، افزود: رسیدگی به وضعیت دارو برای بیماران هموفیلی یک تکلیف قانونی است چرا که بی توجهی به این مهم می تواند زندگی این بیماران را به خطر انداخته و موجب کاهش امیدواری اجتماعی در آنها شود.

ادی با مرگ براثر ایست قلبی نداشت در حالی که هیچ سابقه خانوادگی بیماری‌های قلبی هم نداشت او در این 16 سال هر روز 2 لیتر نوشابه مصرف کرده بود به همین دلیل هم میزان پتاسیم موجود در خونش کمتر از نصف میز به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی‌نژاد

قویدل یادآور شد: دولت جدید باید با نهادینه کردن حمایت های خاص از بیماران و در اولویت قرار دادن بودجه های حوزه بهداشت و درمان از بروز فجایع احتمالی جلوگیری کند.
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 12:04 am |  | پاسخ دهید: